W Biurze Informacji Kredytowej (BIK) możesz sprawdzić ogólną punktację, podsumowanie zdolności kredytowej, a także ewentualne próby wyłudzania danych osobowych. BIK umożliwia kredytobiorcy monitorowanie własnych danych, zabezpieczenie dowodu osobistego, a nawet potwierdzenia chęci zaciągania kredytów w instytucjach powiązanych z BIK. To dobre narzędzie, aby lepiej przygotować się do poprawy budżetu domowego przed zaciągnięciem kolejnego kredytu gotówkowego.

Niezależny pośrednik kredytowy to coraz popularniejsze zajęcie. Kredyty gotówkowe można otrzymać bezpośrednio w placówce banku, firmy pożyczkowej, przez panele multimedialne lub właśnie pośrednika, który jest w stanie lepiej podejść do analizy zdolności kredytowej zgodnie z aktualnymi normami. Pośrednik kredytowy, który działa już dłużej na rynku jest w stanie wynegocjować kredytobiorcom znacznie lepsze stawki współpracy.

Na zakończenie Uwzględnienie wskazanych zasad (narzędzi) to bezpieczne założenie umożliwiające bezproblemowe poruszanie się po rynku kredytów gotówkowych.