Jest wiele porównywarek kredytów gotówkowych oraz rankingów z tym związanych, którymi warto się wesprzeć, gdy rozglądamy się za najbardziej korzystnym kredytem dla nas. Są one łatwo dostępne a za korzystanie z nich, nic nie trzeba płacić. Są one stale aktualizowane, tak by były w nich ujęte wszystkie najnowsze propozycje banków w kwestii kredytów gotówkowych.

Rodzaje kredytów gotówkowych

Każdy kto pragnie zaciągnąć kredyt gotówkowy, ma do wyboru kilka opcji. Można zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel w formie przelewu na swoje konto, bądź w formie gotówki. Można też zaciągnąć taki kredyt bezpośrednio ze swojego konta, jeśli chcemy mieć kredyt w banku do którego należymy. Do kredytów gotówkowych zalicza się również posiadanie karty kredytowej i korzystanie z niej w dowolnym celu. Można też rozróżnić kredyt gotówkowy zaciągany w oddziale banku oraz kredyt gotówkowy online, zaciągany za pomocą Internetu i strony online banków. Ta ostatnia opcja jest niezwykle nowoczesna i komfortowa dla klienta. W obecnych czasach bardzo wiele ludzi, decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego poprzez Internet. Praktycznie każdy też, kto posiada konto w banku, posiada kartę kredytową, z której często i chętnie korzysta.

Wymagane dokumenty

Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy, trzeba okazać kilka dokumentów. Przede wszystkim należy wypełnić odpowiedni formularz, w którym podaje się dane osobiste, dane kontaktowe i kwotę kredytu jaka nas interesuje. Składając taki wniosek o kredyt gotówkowym, trzeba też okazać kserokopie dwóch dowodów tożsamości a także aktualne zaświadczenie o zarobkach. To bardzo ważne dla banku dokumenty, dzięki którym może przeprowadzić właściwą weryfikację klienta.

O kredyt mogą się oczywiście starać także emeryci i renciści, dla nich warunki i dokumenty do złożenia są trochę inne. Zamiast zaświadczenia o zarobkach, powinni złożyć ostatni wycinek z renty bądź emerytury, w zależności od tego co im przysługuje oraz powinni przedstawić decyzję wydania prawa do świadczenia z ZUS.

Na jak długo można zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe należą do zobowiązań finansowych krótkoterminowych. Zazwyczaj mogą one być zaciągnięte na okres od 3 miesięcy, do nawet 10 lat. Wszystko zależy od banku i od jego propozycji w tej kwestii. Oprocentowanie kredytów gotówkowych, jest dosyć wysokie, szczególnie jeśli porówna się je do kredytów hipotecznych czy innych tego typu. Czym dłuższy wybierze się okres spłaty, tym większą kwotę przyjdzie nam spłacać. Dlatego bardziej opłaca się wybierać krótki okres spłaty, nawet jeśli raty są dosyć znaczne. Bo szybciej można kredyt spłacić i mniej płaci się odsetek.